Pompy ciepła Daikin

Daikin Altherma - niskotemperaturowa pompa ciepła powietrze-woda

Zależy Ci na rozwiązaniu ekologicznym i energooszczędnym? Wybierz Daikin Altherma, by ogrzać, ochłodzić i przygotować ciepłą wodę użytkową w sposób, który pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze i zadbać o środowisko!

Jak działa pompa ciepła Daikin Altherma?

Pompa ciepła Daikin pobiera energię cieplną z powietrza na zewnątrz. Dzięki temu ogrzewanie Twojego domu staje się bardziej efektywne energetycznie. Aby jeszcze bardziej zwiększyć skuteczność, połącz ją z systemem ogrzewania podłogowego i grzejnikami niskotemperaturowymi. To doskonałe rozwiązanie szczególnie dla nowych budynków.

Jednostka Daikin Altherma korzysta w aż 75% z energii odnawialnej, dzięki czemu jej działanie nie ma negatywnego wpływu na środowisko. Jeśli korzystasz z systemu paneli słonecznych – łącząc je z pompą ciepła zaoszczędzisz zdecydowanie więcej! Jednostka Daikin osiąga wysoką klasę efektywności energetycznej A++.

Posiadasz nowy dom? Bezciśnieniowy magazyn cieplny ECH2O jest najlepszym rozwiązaniem. Zapewnia wyższą efektywność wykorzystania energii niż w przypadku systemów ciśnieniowych, przeznaczonych dla starszych lub odnowionych budynków. Wymaga bezpośredniego połączenia zbiornika z kolektorami słonecznymi. System zapobiega zamarznięciu rur, ponieważ opróżnia się automatycznie, gdy nie ma słońca.

Jeśli natomiast masz starszy lub odnowiony budynek skorzystaj z magazynu ciśnieniowego ECH2O. W tym przypadku także możesz połączyć instalację z panelami słonecznymi. Układ wypełnia woda, jednak przed zamarznięciem rur chroni specjalny środek.

Co jeszcze oferuje Ci pompa ciepła Daikin Altherma?

Steruj urządzeniem z każdego miejsca na świecie dzięki specjalnie dedykowanej w tym celu aplikacji Ogrzewanie. Wykorzystaj zieloną energię i dbaj o środowisko naturalne dla siebie i przyszłych pokoleń. Zadbaj o zawartość swojego portfela dzięki znaczącej oszczędności na energii wykorzystywanej na ogrzewanie Twojego domu! Wybierz sprawdzony i niezawodny system pomp ciepła, który sprawdzi się doskonale w naszych warunkach atmosferycznych.