Pompy ciepła Panasonic

Pompa ciepła Aquarea Panasonic

Wybierając pompy ciepła znacząco zmniejszysz rachunki za zużycie energii elektrycznej. Zyskasz natomiast maksymalny komfort użytkowania przez cały rok – nawet, jeśli temperatura spadnie poniżej -20°C!

Jak działa pompa ciepła Aquarea Panasonic?

Aquarea przechwytuje nawet 80% energii cieplnej z otoczenia. Wykorzystuje ją następnie do ogrzania wody użytkowej i pomieszczeń. Możesz w pełni dostosować układ urządzeń do potrzeb Twojego domu – niezależnie od tego, czy budynek jest nowy, czy zmodernizowany. Dzięki bogatej ofercie modeli o szerokim zakresie mocy – do 16 kW – bez problemu znajdziesz rozwiązanie zapewniające niższy koszt inwestycji oraz niższe koszty operacyjne.

Technologia Aquarea jest niezwykle wydajna. Pozwala znacząco zmniejszyć emisję CO2 i ograniczyć wpływ na środowisko naturalne. Wypada zdecydowanie lepiej w porównaniu z konwencjonalnymi kotłami i ogrzewaniem elektrycznym, zapewniając oszczędność energii na poziomie nawet 80%! Co więcej, urządzenia osiągają klasę A+++ (w zakresie od A+++ do D) w trybie ogrzewania oraz A+ (w zakresie od A+ do F) w trybie podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Co to oznacza dla Ciebie? Znacznie niższe rachunki za energię elektryczną, mniejszy ślad węglowy i komfort użytkowania wody o temperaturze nawet 60°C.

Wybierz spośród szerokiej oferty pomp ciepła, dopasowanych do indywidualnych potrzeb Twojego budynku:

Urządzenia z nowej serii Aquarea All-in-One łączą w sobie najlepszą technologię Hydrokit z wysokiej jakości zasobnikiem ze stali nierdzewnej z 10-letnią gwarancją. Służą do ogrzewania, chłodzenia i produkcji ciepłej wody użytkowej (CWU).

Pompy Aquarea T-CAP pracują efektywnie nawet, jeśli temperatura spadnie do -28 °C. Co więcej, do -20 °C nie ma potrzeby stosowania dogrzewania wspomagającego! Mimo to utrzymują nominalną wydajność i podgrzewają wodę nawet do 60 °C. Są doskonałym wyborem, jeśli Twój dom przeszedł modernizację. Ich montaż jest niezwykle szybki, a konserwacja nie sprawia problemów.

Masz dom energooszczędny? Urządzenia z tej serii będą doskonałym rozwiązaniem. Są zoptymalizowane do wymagań budynków pasywnych, co pozwala zmaksymalizować efektywność energetyczną. Cechują się współczynnikiem COP równym 5 (dla mocy 3,2 kW). Pompy z tej serii utrzymują wysoką wydajność i sprawność nawet w temperaturze -7 °C i -15 °C. Pracują nawet w temperaturze -20 °C, niezależnie od warunków atmosferycznych! Wszystko to dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom technicznym i zaawansowanym algorytmom sterowania.

Idealne rozwiązanie nawet w skrajnych temperaturach zewnętrznych. Pompy ciepła z tej serii utrzymują nominalną wydajność nawet przy -20 ºC bez dogrzewania wspomagającego. Pracują w temperaturze sięgającej -28 °C! Wybierz to rozwiązanie, jeśli Twój budynek jest zmodernizowany. A my? Gwarantujemy szybkość instalacji i konserwację, które nie sprawia kłopotu.

Posiadasz w domu grzejniki wysokotemperaturowe (np. żeliwne)? Wybierz urządzenia Aquarea z serii HT. Nawet przy temperaturze zewnętrznej sięgającej -20 °C, są w stanie zapewnić wodę na poziomie aż 65 °C – a to wszystko pracując wyłącznie w trybie pompy ciepła.

To uniwersalne rozwiązanie może być stosowane zarówno w nowych instalacjach z ogrzewaniem podłogowym, grzejnikami niskotemperaturowymi lub konwektorami wentylatorowymi, jak i w istniejącej instalacji ze wspomaganiem kotłem. Masz panele słoneczne? Możesz połączyć je z urządzeniami Aquarea, by podnieść sprawność układu. Jeśli zależy Ci na jeszcze dokładniejszym sterowaniu ogrzewaniem i chłodzeniem – podłącz termostat. Na działanie pomp ciepła nie wpływają zewnętrzne warunki atmosferyczne, a ich praca jest niezakłócona nawet w temperaturze -20 °C.

Pompy z serii MXC są idealne dla budynków, które wymagają utrzymania stałej wydajności urządzenia i nie mają zewnętrznego kotła. Utrzymują wysoką wydajność nominalną bez potrzeby wspomagania grzałką elektryczną nawet, gdy temperatura spada do -15 °C. Pracują z bardzo wysokim stopniem sprawności niezależnie od temperatury wody oraz tego, jaka temperatura panuje na zewnątrz. Sprawdzą się zarówno dla nowych instalacji z ogrzewaniem podłogowym, grzejnikami niskotemperaturowymi lub konwektorami wentylatorowymi, jak i istniejących instalacji ze wspomaganiem kotłem. Mogą współpracować z panelami słonecznymi, co dodatkowo poprawi sprawność układu i stanowi korzyść dla środowiska. Co więcej, możesz zdecydować się na podłączenie termostatu, by jeszcze dokładniej sterować ogrzewaniem i chłodzeniem.

Co jeszcze możesz zyskać?

Pompy ciepła Aquarea produkowane przez firmę Panasonic są synonimem jakości, jakiej oczekujesz od wysokiej klasy sprzętu. Urządzenia posiadają wbudowane różne tryby pracy, by zapewnić Ci jak największą wygodę użytkowania. Wybierz tryb nocny i ogranicz generowany hałas. Ciesz się przyjemnym chłodem wnętrza swojego domu, gdy na zewnątrz panuje upał. Korzystaj z ciepłej wody za darmo dzięki połączeniu układów Aquarea i paneli fotowoltaicznych. Steruj wygodnie ogrzewaniem za pomocą Aquarea Smart Cloud, pozwalając instalatorom na zdalne serwisowanie!