Klimatyzacja dla biura

Klimatyzator do biura to urządzenie, nie tylko dostosowane do potrzeb ekonomicznych firmy, ale przede wszystkim komfort pracowników i klientów. To jeden z najlepiej wpływających czynników na wydajność Twoich pracowników w okresie letnim. Kiedy decydujesz się na klimatyzację do biura, my dobieramy odpowiednie mocowo urządzenie klimatyzacyjne ścienne, kanałowe, kasetonowe lub podsufitowe biorąc pod uwagę takie czynniki jak:

ilosc

ilość pomieszczeń które chcesz klimatyzować

rozmieszczenie

rozmieszczone poszczególne pomieszczenia

osob

ilość osób pracujących w danych pomieszczeniach

sprzety

sprzęty emitujące ciepło, komputery, kopiarki,  maszyny drukujące etc…

komfort

gdzie możemy umieścić klimatyzator by jak najlepiej pełnił powierzone mu zadanie

Klimatyzator naścienny

Tak jak w mieszkaniach tak i w biurach, najczęściej montowane są klimatyzatory naścienne. W zależności od mocy chłodniczej mają one wymiary 80 do 100 cm szerokości, 29 cm wysokości i odstają od ściany na około 20 cm.

Klimatyzatory kasetonowe

Klimatyzatory kasetonowe dedykowane są do pomieszczeń, w których zamontowano sufity podwieszane. Klimatyzacja kasetonowa to bardzo wysoki komfort nawiewu i estetyka. Instalacja Klimatyzacja w biurze chowana jest nad sufitem a widoczny jest tylko panel urządzenia, z którego spływa na nas chłodne powietrze.

Klimatyzatory kanałowe

Urządzenie wewnętrzne montowane jest w przestrzeni sufitowej a od niego rozprowadzane są kanały nadmuchowe zakończone anemostatem. Ilość i wielkość kanałów zależna jest od mocy chłodniczej urządzenia.

Wiele pomieszczeń w biurze

Jeśli mamy wiele pomieszczeń w biurze, możemy zastosować urządzenia typu multi-split. To idealne rozwiązanie gdy nie mamy za dużo miejsca na montaż kilku agregatów lub zależy nam na estetyce zewnętrznej budynku. Do jednego agregatu podłączamy np. 2 lub wiecej jednostek wewnętrznych, przy czym każda z nich może być sterowana oddzielnie. Każdy może ustawić dowolną temperaturę, prędkość nawiewu i kąt nadmuchu powietrza, jednak tryb grzania lub chłodzenia jest wspólny dla wszystkich.

Klimatyzator sufitowy / podstropowy

Urządzenia tego typu są dosyć pokaźnych rozmiarów i dlatego rzadko stosuje się je do pomieszczeń biurowych. Dodatkowo są to klimatyzatory głośniejsze od pozostałych, co może przeszkadzać w ich użytkowaniu. Tego rodzaju nadmuch stosuje się w dużo metrażowo i z reguły podłużnych pomieszczeniach. Celem jest równe schłodzenie lub ogrzanie powietrza w całym pomieszczeniu.

Klimatyzatory multi VRF

Kiedy mamy do klimatyzowania wiele pomieszczeń możemy zastosować system VRF. Do jednego agregatu podłączamy np. 15 urządzeń, klimatyzujących nasze biura. Urządzenia wewnętrzne mogą być każdego rodzaju: naścienne, kasetonowe, kanałowe, przysufitowe. Jeden agregat współpracuje z 50 i więcej jednostkami wewnętrznymi